Spilletidspunkterne for runde 12-20 er fastlagt

Spilletidspunkterne for runderne 12-20 er i dag blevet fastlagt, og du kan i denne artikel få overblikket over spillerunderne. 

Runderne 12-20 er i dag blevet fastlagt. Du kan få overblikket over kampene her:

Runde 12:

Fredag04.10.1919:00FC Nordsjælland Lyngby BK
Lørdag05.10.1916:00Hobro IKAalborg BK
Søndag06.10.1912:00Esbjerg FBSønderjyske
Søndag06.10.1914:00Brøndby IFFC København
Søndag06.10.1914:00Odense BKAC Horsens
Søndag06.10.1916:00Randers FCAarhus GF
Søndag06.10.1918:00Silkeborg IFFC Midtjylland

 

Runde 13:

Fredag18.10.1919:00Aalborg BKOdense BK
Søndag20.10.1912:00AC HorsensHobro IK
Søndag20.10.1914:00SønderjyskeFC Nordsjælland
Søndag20.10.1914:00Aarhus GFSilkeborg IF
Søndag20.10.1916:00FC KøbenhavnEsbjerg FB
Søndag20.10.1918:00Lyngby BKBrøndby IF
Mandag21.10.1919:00FC MidtjyllandRanders FC

 

Runde 14:

Fredag25.10.1919:00Esbjerg FBFC Midtjylland 
Søndag27.10.1912:00Hobro IKSilkeborg IF
Søndag27.10.1914:00Lyngby BKAC Horsens
Søndag27.10.1914:00Odense BKFC Nordsjælland
Søndag27.10.1916:00Brøndby IFRanders FC
Søndag27.10.1918:00SønderjyskeAalborg BK
Mandag28.10.1919:00Aarhus GFFC København

 

Runde 15:

Fredag01.11.1919:00Esbjerg FBAC Horsens
Søndag03.11.1912:00Randers FCLyngby BK
Søndag03.11.1914:00FC NordsjællandAarhus GF
Søndag03.11.1914:00Odense BKHobro IK
Søndag03.11.1916:00Aalborg BKFC Midtjylland
Søndag03.11.1918:00FC KøbenhavnSønderjyske
Mandag04.11.1919:00Silkeborg IFBrøndby IF

 

Runde 16:

Fredag08.11.1919:00Randers FCAalborg BK
Lørdag09.11.1916:00AC HorsensSilkeborg IF
Søndag10.11.1912:00Hobro IKFC Nordsjælland
Søndag10.11.1914:00Aarhus GFSønderjyske
Søndag10.11.1914:00Lyngby BKOdense BK
Søndag10.11.1916:00Brøndby IFEsbjerg FB
Søndag10.11.1918:00FC MidtjyllandFC København

 

Runde 17:

Fredag22.11.1919:00FC NordsjællandRanders FC
Søndag24.11.1912:00SønderjyskeLyngby BK
Søndag24.11.1914:00Aalborg BKAC Horsens
Søndag24.11.1914:00Silkeborg IFEsbjerg FB
Søndag24.11.1916:00FC KøbenhavnHobro IK
Søndag24.11.1918:00Aarhus GFBrøndby IF
Mandag25.11.1919:00Odense BKFC Midtjylland

 

Runde 18:

Fredag29.11.1919:00Lyngby BKFC Nordsjælland
Søndag01.12.1911:45FC KøbenhavnBrøndby IF
Søndag01.12.1912:00Randers FCSønderjyske
Søndag01.12.1914:00AC HorsensOdense BK
Søndag01.12.1916:00Esbjerg FBAarhus GF
Søndag01.12.1918:00Aalborg BKHobro IK
Mandag02.12.1919:00FC MidtjyllandSilkeborg IF

 

Runde 19:

Fredag06.12.1919:00Hobro IKAC Horsens
Søndag08.12.1912:00Silkeborg IFRanders FC
Søndag08.12.1914:00Aarhus GFLyngby BK
Søndag08.12.1914:00SønderjyskeEsbjerg FB
Søndag08.12.1916:00FC NordsjællandFC København
Søndag08.12.1918:00Brøndby IFFC Midtjylland
Mandag09.12.1919:00Odense BKAalborg BK

 

Runde 20: 

Fredag13.12.1919:00Aalborg BKFC Nordsjælland
Søndag15.12.1912:00AC HorsensSønderjyske
Søndag15.12.1914:00Lyngby BKSilkeborg IF
Søndag15.12.1914:00Randers FCEsbjerg FB
Søndag15.12.1916:00Brøndby IFHobro IK
Søndag15.12.1918:00FC MidtjyllandAarhus GF
Mandag16.12.1919:00FC KøbenhavnOdense BK

 

Skriv et svar